
Geachte lezers.....excuseert u mij.....Geachte Bourgondiërs, dat is beter op z'n plaats. Eenieder die dit culinaire magazine leest en een warm hart toe draagt, onderscheidt zich duidelijk en mag zich tot het gilde der fijnproevers scharen. Hoewel mijn rol hierin beperkt is, draag ik graag mijn steentje bij. Menig artikel is dermate culinair opwindend dat de aroma's bij het omslaan van de pagina's je tegemoet komen. Tongstrelende creaties en producten vallen ons telkens weer ten deel. Men zou denken dat de mens zo langzamerhand alles wel gezien en geproefd heeft, niets is minder waar, er valt nog veel te ontdekken.
Het heeft wel wat moeite gekost, maar uiteindelijk is de visaanvoer redelijk veilig gesteld, zonder dat al het fraais op de lokale markten verdwijnt. Waar hebben we het over? Wacht dacht u van de White Blotched Grouper of de Bourguios snapper. Beide exemplaren worden uitsluitend met de hengel gevangen en zijn zowel kwalitatief als qua smaak uitmuntend. Voor mij geen Oepie-Yoepie vis, hoor ik u zeggen. Maar wat moeten we doen als de meeste vissoorten uit onze eigen Noordzee in de winterperiode vaak verre van optimaal zijn? Het is best moeilijk om een minder bekende vissoort te serveren, maar dat maakt de uitdaging des te groter. Mooie verse producten van hun eigen topseizoen, dat is wat u zoekt. Niet alleen zijn er verse oplossingen, bepaalde zeegevroren artikelen zijn kwalitatief beter dan kersverse magere producten. Kijk even naar de Kuruma-ebi en de Tuticorin. Kuruma-ebi is de Japanse benaming voor een supertijgergarnaal, de Tuticorin wordt ook wel groene tijgergarnaal genoemd. Beide exemplaren zijn niet behandeld met chemische troep en ook niet opgeblazen om deze groter te doen lijken. Puur natuur, met een smaak zoals een garnaal behoort te smaken.
Is er meer nieuws te melden? Jazeker. De gekweekte Kampachi, ook bekend als Amberjack, komt voortaan uit Japan en is op aanvraag verkrijgbaar. De kwaliteit is waanzinnig, maar als u naar de prijs vraagt, zal ik die voorzichtig in uw oor fluisteren. Wat meer luidruchtig ben ik over de vernieuwde Vis&Seizoen website waar u straks àlles kunt vinden over vis. De boekenserie kende u al, deze zal worden voortgezet, maar dan digitaal. Sterker nog, als het aan ons ligt, wordt dit de grootste informatieve site over vis ter wereld, dit gecombineerd met fraaie fotografie en filmpjes. Van dit alles kunt uzelf deel uitmaken. Hoe? Simpelweg lekker koken, vriend van Vis&Seizoen worden en wij doen de rest. Ook als u geen klant van ons bent, kunt u deel uitmaken van dit prestigieus project. Vis consumeren in het juiste seizoen, dat zou men wereldwijd moeten doen.
5-10-2010 @ 10:49


© 2004-2012 SLiM DESiGN | Hosting Brothers